انگلیسی مثل آب خوردن

سوالات متداولی که زبان آموزان از انگلیسی مثل آب خوردن می‌پرسند

اینجا سوالات متداول و مشابهی که معمولا توسط اکثر علاقه مندان و زبان آموزان، پرسیده شده است و پرسیده می شود، پاسخ داده شده است.
البته این حق شماست که بی پرده سوالات و ابهامات خود را بپرسید و بدون شک صادقانه پاسخ داده خواهد شد.
همچنين مي توانيد براي دريافت پاسخ سوالات خود و مشاوره از طریق تماس الکترونیکی؛ با ما در ارتباط باشید.


سوال:
چقدر زمان لازم است تا به زبان انگلیسی مسلط شوم؟
پاسخ:
بايد بدانيد كه فراگيري زبان هيچ‌وقت پايان نمي‌يابد و تا پايان عمر، فرآيند يادگيري زبان ادامه دارد، با وجود اين اگر منظور از تسلط يك ميزان نسبي از دانش، مثلا به اندازه‌ي خوب صحبت كردن، يا اخد نمره‌ي قابل قبولي در آزمون‌هاي بين المللي است، بايد بدانيد كه موفقيت در اين زمينه، رابطه مستقیم با میزان کوشش و تلاش شما دارد. هرچه از تكنيك‌هاي گفته شده، بهتر پيروي كنيد، قطعا در بازه‌ي زماني كوتاه‌تري به هدف خود خواهيد رسيد. با اين وجود، پيروي از تكنيك‌ها در كنار ميزان ساعاتي كه روزانه به فراگيري زبان اختصاص مي‌دهيد، تاثير مستقيم خواهد داشت با زمان رسيدن به هدفتان.
به هر حال، تجربه استفاده زبان آموزان، در طول اين مدت نشان داده است كه در يك پروسه ي 4 تا 6 ماهه از حد دانش در حد آشنايي اوليه به حدي خواهيد رسيد كه به راحتي ميتوانيد صحبت كنيد همچنين به راحتي خواهيد توانست بنويسيد و بخوانيد


سوال مهرنوش از تهران:
روزانه چقدر بايد تمرين داشته باشيم؟
پاسخ:
پيشنهاد مي‌شود، با توجه با تكنيك‌هاي گفته شده، در مجموعه انگليسي مثل آب خوردن، خودتان به اين مقدار برسيد كه چند ساعت در روز، مي‌توانيد تمرين و مرور داشته باشيد. با وجود اين، كاملا بستگي به خودتان خواهد داشت، كه مطالعه‌ي تكنيك‌ها را فقط در حد يك مطالعه‌ي آزاد رها كنيد و يا اينكه با استفاده كاربردي از آنها، تحولي در خود و دانش خود و زندگي خود ايجاد كنيد


سوال سعید از تهران
سوال: آیا به جزوات و کتاب های دیگر هم نیاز است؟ و آیا همراه با بسته‌های آموزشی کتابی یا جزوه‌ای هم ارائه میگردد و در این بسته‌ی آموزشی کتابی و جزوه ای گنجانده شده است؟
پاسخ:
صادقانه باید گفت که مجموعه ی آموزشی ای که در اختیار شما قرار خواهد گرفت لازم است اما شاید کافی نباشد.
صد البته که با تکنیکهایی که در مجموعه ی انگلیسی مثل آب خوردن بیان شده است شما در خواهید یافت که از چه منابعی و از چه کتابهایی باید استفاده کنید و در حقیقت با ایجاد تغییراتی کوچک، در زندگی خود، دنیای اطراف خود را تبدیل به کلاس زبان خواهید نمود.
از طرفی کتاب ها و جزوه های آموزشی رایج، در حقیقت آموزش دهندگانی صامت و بی زبان هستند در حالی که مجموعه آموزشی ای که در اختیار شما قرار خواهد گرفت به صورت گویا و به صورت کلاس مجازی توسط اساتید تدریس میشوند و همراه با تلفظ صحیح و بیان درست لغات و جملات در ابتدا شما را بیان درست آنها آشنا میکنند.
در ضمن، یادگیری با استفاده کتاب ها و تنها بسنده کردن به کتابها و جزوه ها را فراموش کنید. فراگیری زبان تنها در جزوات و کتابها و دستور زبان خلاصه نمیشود. هرچند شاید نیاز به کتابها و منابع برای ارجاع و یادگیری از آنها نیز باشد.
به علاوه مجموعه آموزشی ای که به صورت فیلم می باشد در حقیقت کتاب هم هست، هم کلاس است و هم جزوه است و هم صدای صوتی است که توسط استاد برای شما بیان میگردد.


سوال آقای بیرانوند از خرم آباد
سوال:
مطالبی که گفته شده شبیه به تبلیغات است تا حقیقت !! مطالبی که بیان شده است چقدر حقیقت دارد؟
پاسخ:
صادقانه باید گفت که مطالب بیان شده از باب اطلاع رسانی است و تبلیغ نیست. در حقیقت با تکنیکهایی که در مجموعه ی آموزشی" انگلیسی مثل آب خوردن" برای شما به صورت فارسي و صوتي و آموزشي بیان میشود و البته با پیروی از این تکنیک ها و زحمات و تلاش های خودتان در کوتاه ترین زمان ممکن به همراه تکنیکهای مدیریت زمان و تکنیکهای تمرین و تکرار های موثر و مفید و دیگر تکنیکها همانطوری که دیگر زبان آموزانی که از این روش ها و تکنیک ها و مجموعه ی آموزشی در سطح کشور استفاده نموده اند و نتیجه ی دلخواه را گرفته اند شما نیز موفق خواهید شد. پس نیازی به تبلیغ نیست. این یک فرصت است که با هزینه ای بسیار اندک میتوانید از این تکنیک ها استفاده نمایید و پیشرفت و جهش چشمگیری در راه فراگیری خود داشته باشید.


سوال گلاره از کرمانشاه
سوال:
چرا با اینکه من تا به حال کلاسهای زبان زیادی رفته ام اما نتیجه ی دلخواه و موثری نگرفته ام؟
پاسخ:
شما در مدرسه، در دانشگاه و در کلاسهای زبان سعی داشته اید با روشهای قدیمی و گرامر محور و کتاب محور، زبان یاد بگیرید. سعی معلمین و اساتید زبان شما نیز همین بوده است. اما روشهای قدیمی مخصوصا روشهای آموزشی ای که در کشور ما مرسوم است به غیر از اینکه انگیزه و علاقه ی شما را از بین ببرند، کار دیگر نمی کنند، البته روشهای قدیمی و گرامر محور موثر، و نتیجه بخش هستند، اما نه در مورد اکثر زبان‌آموزان، این روشهای قدیمی، تنها در خصوص تعداد کمی از زبان آموزان نتیجه بخش هستند. نه در مورد همه‌ی زبان‌آموزان.
روشی که در مجموعه‌ی انگلیسی مثل آب خوردن ارائه می‌گردد روشی است که بر پایه‌ی تحقیقات و اساتید بین الملی آموزش و یادگیری زبان، بر روی زبان‌آموزان کشورهای مختلف آزمایش شده است و نتیجه‌ی عالی این روشها به اثبات رسیده است.
روشها و تکنیک هایی که در مجموعه‌ی انگلیسی مثل آب خوردن ارائه می‌گردد بر روی تعداد بسیار زیادی از زبان‌آموزان فارسي زبان در سرتاسر دنيا، نیز آزمایش شده است و نتیجه‌ی عالی این تکنیک‌ها و روشها به اثبات رسیده است.
به جای اینکه وقت خود را صرف آزمودن و نتیجه نگرفتن از روشها و تکنیک‌های مختلف و گوناگون رایج در کلاسهای مختلف زبان بکنید و یا اینکه بعد از مدت طولانی و گذراندن کلاسهای مختلف شاید، به روش نسبتا دلخواهی برسید، با تهیه‌ی مجموعه‌ی انگلیسی مثل آب خوردن تکنیک‌های عالی فراگیری مفید و موثر زبان را بدست خواهید آورد. و خواهيد دانست كه يادگيري چيزي غير از لذت بردن نيست.


سوالی که محمد از تهران پرسیده است.
سوال:
جدیدا به یک تبلیغ بر خورده ام و در مورد آن در حال تحقیق هستم، محتوای تبلیغ این است که در 10 جلسه به صورت تضمینی انگلیسی را آموزش خواهد داد. نظر شما چیست؟
پاسخ:
شايد، فراگيري زبان در مدت زمان بسيار كوتاه مثلا يك يا دو ماه یا 10 یا 20 جلسه، كمي وسوسه كننده به نظر برسد اما، بايد كيفيت يادگيري را نيز لحاظ كنيد. شک نکنید، مطالبی که با این سرعت وارد مغز شما شوند، به همان سرعت هم به فراموشی سپرده خواهند شد.
هرگز دچار اين اشتباه نشويد كه در يك بازه‌ي زماني كم مي‌توانيد به صورت عميق يك سري مطالب را فرابگيريد و آن مطالب را در بلند مدت در ذهن خود حفظ کنید و از آن مطالب بتوانید استفاده کنید، با انجام اين اشتباه فاحش، هم زمان و هم انرژي خود را تلف كرده ايد.
قبول ندارید؟ این گوی و این میدان میتوانید یکی از این کلاسهای کذایی را آزمایش کنید یا از دیگرانی که تجربه کرده اند و خود من هم یکی از آنها هستم، بپرسید.


سوالی عباس از گرمسار:
من تا به حال کلاسهای زبان زیادی رفته ام و هزینه های زیادی را متحمل شده ام، اما به نتیجه دلخواهم نرسیده ام، این مجموعه ی آموزشی شما چطور با این قیمت اندک میتواند برای من مفید باشد؟
پاسخ:
دوست عزیزم، درست است که شما تا به حال وقت صرف کرده اید و انرژی صرف کرده اید و کلی هزینه نموده اید، اما این موضوع را هم توجه داشته باشید که شما در مسیر اشتباه بوده اید.
اشتباه شما عدم آگاهی از تکنیک های موثر و مفید فراگیری زبان بوده است، اشتباهی که به جرات می‌توان گفت 90 درصد زبان‌آموزان مرتکب این اشتباه می شوند. متاسفانه سیستم آموزشی مدارس و دانشگاه های ما در ایران با کیفیت نیست. یکی از اشتباهات فاحش و رایج و مرسوم در سیستم آموزشی مدارس و دانشگاهها و کلاسهای زبان، تمام کردن یک کتاب درسیِ خاص و با به اتمام رساندن حجم معینی از مطالب در یک بازه‌ی زمانی کوتاه، بدون توجه و بدون در نظر گرفتن کیفیت آموزشی و تاثیر مفید آموخته ها در دانش آموزان و به خصوص زبان آموزان است.
در مدارس و در دانشگاه‌ها و حتی کلاسهای زبان بعضی از موسسات آموزش زبان، سیستم نمره محور و آزمون محور و گرامر محور و کتاب محور، باعث گردیده است که دانش آموزان و دانشجویان بعد از گذراندن سالها کلاسهای زبان، نتوانند به انگلیسی مسلط شوند و نتیجه دلخواه را هرگز ملاقات نکنند.


سوال روح اله از آباده
سوال:
آیا تا به حال شخصی یا اشخاصی از این مجموعه ی آموزشی استفاده نموده اند و درصد موفقیت آنها چقدر بوده است؟
پاسخ:
در طول سالیان گذشته، افرادی بیش از 5000 نفر از این مجموعه ی آموزشی و تکنیک های گفته شده استفاده نموده اند و در حال استفاده هستند. به لطف خداوند و اعتماد این دوستان و مشاوره هایی که دریافت نموده اند، بیش از 80 درصد از این افراد که از تکنیک ها پیروی کرده اند و کمی زحمت کشیده اند، به موفقیت های خود دست یافته اند.


سوال سیروان از سنندج
سوال:
این مجموعه ی آموزشی چه مهارتهایی از انگلیسی را آموزش می دهد؟
پاسخ:
تکنیکها و مهارت های چهاگانه ی خواندن Reading و نوشتن Writing و گوش کردن Listening و صحبت کردن Speaking و همچنین دستورزبان Grammer در این بسته ی آموزشی و همچنین مجموعه ی انگلیسی مثل آب خوردن پوشش داده شده است.


سوال آقای زمانی از زابل
سوال:
مطالب این بسته آموزشی تا چه سطحی از انگلیسی را بیان میدارد؟
پاسخ:
این مجموعه ی آموزشی، به اندازه ای که بتوانید به راحتی بخوانید و بنویسید و بتوانید گوش دهید و متوجه شوید و صحبت کنید، شما را بی نیاز از کلاس خواهد نمود.
البته در مجموعه ی انگلیسی مثل آب خوردن ، بیان شده است که با استفاده از تکنیک های بیان شده هم با استفاده از مجموعه آموزشی حاضر و همچنین از هر مجموعه ایی چگونه میتوانید روند فراگیری خود را محول کنید و کیفیت فراگیری خود را بهبود بخشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، به هدف خودتان دست پیدا کنید.


سوال آقای پوریل، از اصفهان
سوال:
آیا همین بسته ی آموزشی برای یادگیری انگلیسی کافیست؟
پاسخ:
صادقانه باید گفت، البته که نه، این مجموعه شما را بسیار کمک خواهد کرد که بدون نیاز به استاد و کلاس و با استفاده از تکنیک های طلایی انگلیسی مثل آب خوردن، انگلیسی را بدون استاد و بدون کلاس فرا بگیرید.در حقیقت با پیروی از تکنیک های طلایی دنیای اطراف شما تبدیل به یک کلاس زبان خواهد شد و دنیای اطرافتان حرفهایی تازه در جهت فراگیری زبان برای شما خواهد داشت.
همان منابع و مطالب قبلی که از آنها نتیجه ی خوبی نگرفته اید، هم برای شما مطالب عالی و تازه ای خواهند داشت.
دوست عزیزم، متاسفانه روش آموزشی در مدارس و در دانشگاهها و بعضی از موسسات آموزش زبان، روشی به روز و مفید نیست. اگر شما روش درست فراگیری و تکنیکهای علمی و تحقیق شده و آرمایش شده را بدانید. نیازی به گلاس نخواهید داشت. منابع آموزشی انگلیسی برای شما خسته کننده نخواهد بود و به یاری خداوند و با تکیه بر تلاش و کوشش خودتان در کوتاه ترین زمان ممکن با پیروی از تکنیک های انگلیسی مثل آب خوردن مسلط خواهید شد.


سوال آقای مهدی قهرمان ، از کاشمر
سوال:
آیا ارتباط من و شما با دریافت این بسته ی آموزشی، مثل مجموعه های آموزشی موجود در بازار، به پایان خواهد رسید؟
پاسخ:
البته که نه، دوست عزیزم، بارها و بارها اعلام نموده ایم که هدف ما کسب درآمد نیست. (سخنی که از دل برخیزد بر دل نشیند)،در حقیقت هدف اصلی ما به بار نشتن تحقیقات چند ساله تيم انگليسي مثل آب خوردن بود؛ كه به لطف خداوند و دوستان زبان آموزفارسي زبان در سرتاسر دنيا اين زحمات به بار نشست و بسیار مفتخر و خوشحاليم که توانسته ايم، نقش موثري در موفقیت بسیاری از زبان آموزان فارسي زبان در سرتاسر را داشته باشيم.
در طول دوره يادگيريتان؛ از مشاوره و پشتيباني در صورت لزوم برخوردار خواهيد بود و از راههاي، ارتباط با ما درسايت، ايميل به ما، پيج انگليسي مثل آب خوردن در فيس بوك و همچنين شماره خط دائمي موبايل (09128117932) كه همواره، روشن و در دسترس است و فاصله ی بين ما و شما نيست در ارتباط خواهيم بود.
این بسته ی آموزشی یک محصول تجاری نیست که با فروش آن ارتباط ما قطع گردد. در حقیقت تهیه ی این بسته ی آموزشی همانطوری که در مورد دیگر زبان آموزان روال بوده است، شروع یک دوستی و شروع یک ارتباط برای پیشرفت است.
ما اثبات كرده ايم كه موفقيت زبان آموزان هدف اصلي ماست.


سوال شروین ، از تهران
سوال:
روش آموزشی و رویکرد آموزشی در انگلیسی مثل آب خوردن بر پایه چه روشی است؟
پاسخ:
روش آموزشی و تکنیکهای بیان شده در انگلیسی مثل آب خوردن بر پایه جدیدترین روشهای ارائه شده توسط بزرگترین اساتید آموزش و یادگیری زبان مثل استاد بی بدیل آموزش زبان، دکتر استیفن کراشن، آقای استیو کافمن، خانم کاتو لامب و ... دیگر اساتید بین المللی آموزش و یادگیری زبان استوار است.
تکنیک هایی عالی که در کمتر جایی برای شما بیان میگردد.


سوال آرمین از فرانسه:
آیا زبان آموز از طریق این سیستم می تواند زبان یاد بگیرد؟
پاسخ:
بله بدون شک. تعداد بسیار زیاد زبان آموزان موفق با اين تكنيك ها و روشها در داخل و خارج از کشور این ادعا را اثبات می كند.
البته همه اینها بستگی به تلاش خود فرد دارد. زبان آموزان بسیاری از این سیستم استفاده کرده اند و با تلاش خود و مشاوره و پیروی از تکنیک هایی که در مجموعه انگلیسی مثل آب خوردن، بیان شده است، به هدف مورد نظر خود رسیده اند و البته کسانی هم که سیستم آموزشی خود را بر اساس سیستم نوشتاری مدرسه و کلاس قرار داده اند و نخواسته اند خود را با سیستم جدید تطبیق دهند به نتیجه لازم نرسیده اند.
همچنين كساني كه با تهيه اين بسته آموزشي و يا هر مجموعه آموزشي ديگر، تنها به عنوان خريداري باشند و از منابع آموزشي استفاده نمايند.


سوال علي اصغر از بجنورد:
سلام من خیلی زبانم بد نیست یعنی یه reading یا مثلا روزنامه که میخونم تا حدود ریادی مفهومش رو میفهمم ولی تو listening وspeaking تقریبا صفرم. این بسته آموزشي شما تا چه حد به من کمک میکنه؟ لطفا سریعا پاسخ دهید.
پاسخ:
همانطور كه در سايت هم خدمت شما عرض كرده ايم؛ بسته آموزشي انگليسي مثل آب خوردن، بر روي تمامي مهارت هاي چهارگانه يك زبان آموزبه علاوه گرامر، تاكيد داشته و با پيروي از تكنيك هايي كه در مجموعه صوتي انگليسي مثل آب خوردن براي شما بازگو شده است مي توانيد همه مهارت هاي خود را تقويت كنيد.
در ضمن، لزومي نيست كه از سطح پايه شروع كنيد از هر سطح دانشي كه خودتان مايل باشيد ميتوانيد از اين بسته آموزشي استفاده نماييد توضيح بيشتر اينكه در بسته آموزشي تمامي مطالب از سطوح آغازين تا سطوح پيشرفته پوشش داده شده است و شما با توجه به سطح دانش خود از آنها استفاده مي نماييد


سوال رضا:
سلام آیا با هر سطحی از زبان میتوان از بسته ی آموزشی انگليسي مثل آب خوردن استفاده کرد؟
پاسخ:
بسته‌های آموزشی انگليسي مثل آب خوردن در سطوح مختلف هستند و به نسبت نیاز خود می‌توانید از بسته مربوطه استفاده نمایید و به سطوح پیشرفته و آمادگی برای آزمونهای بین المللی برسید. مطالب مورد نیاز یک زبان آموز از سطوح بسیار آغازین تا سطوح پیشرفته در بسته‌های آموزشی پوشش داده شده است


سوال مرتضي:
با سلام دانشجوي كارشناسي گرافيك هستم ولي بشدت ضعيف هستم و وقت كلاس رفتن هم ندارم اين مجموعه شما ميتواند تاثير بگذارد؟
پاسخ:
بدون شك اگر از تكنيك ها و روشهاي بيان و آموزش داده شده در پکیج‌های آموزشی پيروي كنيد و از منابع موجود در بسته دوم و بسته سوم آموزشي استفاده نماييد، همانطور كه بسياري از زبان آموزان نتيجه گرفته اند، شما نيز موفق خواهيد بود.


سوال سمیه از استرالیا:
آيا لهجه استفاده شده در مجموعه هاي آموزشي، امريكايي است يا بريتانيايي؟
پاسخ:
با توجه به اينكه منابع آموزشي براي غير انگليسي زبانان تهيه شده است، تاكيد و تعصب زيادي بر روي لهجه ي خاصي در مجموعه هاي آموزشي مشاهده نمي گردد.
با توجه به اينكه انگليسي ديگر زبان بين المللي است و مثل گذشته، صحبت كردن به لهجه خاصي اهميت گذشته را ندارد. شما با هر لهجه اي در هرجاي دنيا انگليسي صحبت كنيد، بدون شك كسي پيدا خواهد شد كه پاسخ دهد و شما را كمك كند. براي توضيح بيشتر اينجا را بخوانيد.


سوال جمشید از آبادان:
من می خواهم تا چند ماه دیگه خودم رو برا امتحان های IELTS آماده کنم. آيا این بسته ی آموزشی برای این امتحان مناسب است یا نه؟
پاسخ:
توجه داشته باشيد كه هر آزمون زبان انگليسي، شامل 4 مهارت خواندن و نوشتن و گوش كردن و صحبت كردن است و دستور زبان به عنوان پايه ي همه اين مهات ها مورد نياز است، و همه ي چهار مهارت خواندن و نوشتن و گوش كردن و صحبت كردن همراه با گرامر در بسته ي آموزشي، آموزش داده ميشود و از اين بسته آموزشي به عنوان منبع آموزشي براي آزمون هاي بين المللي نيز ميتوانيد استفاده نماييد.


سوال مجید از نارمک تهران:
سلام خسته نباشید ببخشید من ازکرمان مزاحم میشوم میخواستم بپرسم آيا این بسته آموزشی همراه با ترجمه فارسی میباشد و آموزش به صورت فارسي صورت ميگيرد يا انگليسي؟
پاسخ:
آموزش به صورت زبان اصلي "انگليسي" است، ضمن اينكه آموزش از حروف الفبا و سطوح بسيار ابتدايي شروع شده و كم كم مطالب به نسبت پيشرفت شما بيشتر ميشوند و نيازي به نگراني نيست و در نظر داشته باشيد كه طبيعتا براي يادگيري انگليسي بايستي از ديكشنري استفاده شود و عدم استفاده از ديكشنري در يادگيري زبان غير ممكن است.
همچنين در نظر داشته باشيد كه يادگيري هر زباني به فارسي يكي از اشتباهات رايج زبان آموزان است كه باعث عدم موفقيت ايشان ميگردد. لطفا براي توضيح بيشتر فايل صوتي استباه رايج يادگيري به فارسي را گوش كنيد.


سوال مریم از ماکو:
آیا با هر سطحی از زبان میتوان از بسته ی آموزشی انگليسي مثل آب خوردن استفاده کرد؟
پاسخ:
بلي. با توجه به اينكه آموزش از حروف الفبا و سطوح بسيار ابتدايي شروع شده و كم كم مطالب به نسبت پيشرفت شما بيشتر ميشوند ميتوانيد به نسبت سطح دانش خود از درس موردنظرتان شروع به ياگيري نماييد.


سوال جاوید از مریوان:
باسلام وعرض خسته نباشید من یک مشکلی دارم وآن اینست که از یک فیلم به زبان اصلی فقط کلماتی برای من ملموس و قابل فهم هستند که از قبل با انها اشنا شده ام. حتی کلماتی را که تا بحال نشنیده ام را نمیتوانم یکبار دیگر تلفظ کنم چه برسد به اینکه درک کنم. آیا این مسئله طبیعی است یا راهکاری برای من وجود دارد؟
پاسخ:
اگر شما فيلمي را ميبينيد و از آن چيزي متوجه نميشويد معني اش اين است كه آن فيلم بايستي با تكرار هاي بيشتري و با سرعت كمتري پخش شود طبيعي است كه نبايد هم متوجه شويد در ضمن توجه داشته باشيد ديدن فيلم با هدف يادگيري با ديدن فيلم براي سرگرمي كمي فرق دارد اصلا جاي نگراني نيست
همه سوالات اينچنيني و نحوه استفاده درست از فيلمها در جهت يادگيري آموزش داده شده است اگر بسته آموزشي را هم نميخواهيد تهيه كنيد
ميتوانيد فايلهاي صوتي رايگاني كه در سايت براي عموم قرار داده ايم گوش كنيد بدون شك مفيد خواهد بود
در ضمن براي كلمات جديد طبيعي است كه بايستي به ديكشنري مراجعه كنيد و امري مبرهن و اجتناب نا پذير است.


سوال مهدی از امریکا:
با تشکر بعرض ميرسانم که جديدا در امريکا زندگي ميکنم و به علت بيماري و ندانستن زبان انگليسي کار و درامد ندارم و نمي‌توانم بسته اموزشي صوتي را بخرم واحتياج به يادگيري زبان انگليسي هم دارم تا بتوانم در اينده درامدي داشته باشم از طريق صوتي هم بهتر متوجه ميشوم و 62 سال سن دارم و نيازمند اموزش هستم اگر امکان دارد سايت هايي معرفي فرماييد تا در منزل بتوانم انگليسي ياد بگيرم. از زحمات شما کمال تشکر را دارم.
پاسخ:
يكي از بهترين سايتهايي كه ميتوانيد استفاده كنيد http://www.rong-chang.com
همچنين مطالب را در پيج فيس بوك دنبال كنيد و استفاده كنيد
در ضمن فايلهاي صوتي رايگان قرار داده شده در سايت انگليسي مثل آب خوردن را نيز گوش كنيد


سوال حمید رضا:
آیا تضمینی در یادگیری با این بسته آموزشی وجود دارد؟ راستش را بخواهید از کلاس رفتن و نتیجه نگرفتن خسته شده ام.
پاسخ:
بی پرده و صادقانه باید گفت: تا زمانی که خود زبان آموز نخواهد که بیاموزد بزرگترین اساتید دنیا هم نمیتوانند به او کمک کنند/ موفقیت انبوهی از زبان آموز استفاده کننده از بسته ی آموزشی گواه موثر بودن و نتیجه ی عالی است.
در بازار انبوهی از بسته های آموزشی وجود دارد که از سمت ما نیز قابل ارائه است (بیش از 230 بسته‌ی آموزشی مختلف هم اکنون در اختیار ماست).
اما هدف فروش بسته های آموزشی که در کنار خانه بماند نیست. هدف چیز دیگری است.
شما ممکن است خیلی از بسته های آموزشی موجود در بازار و نرم افزارهای آموزشی را تهیه كنید اما از آنها متاسفانه نتیجه نگیرید و در نهایت مفید نباشند.(و بعد از مدت کوتاهی در گوشه‌ی خانه رهایش کنید)
با تجربه و بازخوردی که از زبان آموزان با مجموعه های مختلف آموزشی به دست آمد؛ این نتیجه حاصل شد که بهترین و موثر ترین بسته آموزشی که بدون نیاز به کلاس و بدون نیاز به استاد شما را میتواند کمک کند بسته آموزشی انگلیسی مثل آب خوردن است. چرا كه روش استفاده به شما آموزش داده ميشود و زماني كه شما بدانيد چگونه بايد فرا گرفت، مهم نيست از چه منبع آموزشي و چه كتابي و .... استفاده كنيد. مهم اين است كه ميدانيد بايد چگونه يك زبان را آموخت.
همچنین اینکه روشها و تکنیک های یادگیری همه و همه چه برای شروع یادگیری و چه برای ادامه مسیر یادگیری برای شما توضیح داده شده و به شما آموزش داده می‌شود.


سوال سجاد:
باسلام . من زبانم تا حدودي خوبه ،اما مايلم بخاطر کيفيت کار خودم از اول شروع کنم تا به بن بست نخورم . سوال من اينه که آيا مطالب بسته‌ي آموزشي موجود تابع نظم ميباشد؟
چون گاها پيش اومده که مطالب پيشرفته اي رو ياد گرفتيم و قادر به استفاده ميباشيم ، اما از بعضي مطالب مبتدي عاجزيم . به همين خاطر يکي از بزرگترين آسيب هاي زبان به عقيده ي من تابع نظم نبودن هست در نظام آموزشي
لطفا بفرماييد به اين موضوع توجه جدي شده يا خير ؟ بسيار متشکرم .
پاسخ:
بله دروس ارائه شده در مجموعه فيلمها و همچنين مجموعه هاي صوتي دقيقا از سطوح مبتدي شروع شده و تا سطوح پيشرفته ادامه يافته اند.


سوال رضا:
سلام... من تا ۴ ماه دیگه از ایران مهاجرت مبکنم به آمریکا و سطح زبانم حداقل intermediate است یعنی بیشتر مشکل بنده در listening است ...ممنون میشم بفرمایید پیشنهاد شما برای بنده چیه؟ و اینکه بعضی از نمونه فایل صوتی رو گوش دادم خیلی ساده هستند...
با سپاس
پاسخ:
تقویت شنیداری، یک سری تکنیکهای ریز داره که توجه به اونها میتونه شما رو تقویت کنه
برای تقویت شنیداری لهجه صرفا" امریکایی بهتره از شبکه CNN , و یا سایت Voa special English استفاده کنید
همچنین برای تقویت شنیداری تنها نباید به دیدن و شنیدن فایلهای آموزشی بسنده کنید!
باید 5 دقیقه یا 10 دقیقه از فیلم یا فایل صوتی رو ضبط کنید و از روی چیزی که میشنوید و آنچه که از متن استنباط میکنید بنویسید و با متن اصلی اگر در اختیار شماست، مقایسه کنید و به اشتباهاتتون پی ببرید و بارها و بارها گوش بدید و تکرار کنید تا تقویت بشید.


اگر سوال شما در اینجا پاسخ داده نشده است می‌توانید سوالات و ابهامات خود را از طریق تماس الکترونیکی؛ با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت ممکن پاسخ داده شود.